Proč open source

V současné době se stále častěji setkáváme s použitím Open Source, nebo chcete-li svobodného software. Také mediální kampaň rozpoutaná kolem této platformy má vliv na plánování a analýzy prováděné manažery ICT v širokém spektru organizací.

Open Source řešení však již řadu let znamená stabilitu, výkon a bezpečnost a znalost tohoto řešení není výsadou jen profesionálů z "branže". Nasazování Open Source řešení znamená kvalitní alternativu k řešením postavených na komerčních produktech. Open Source je podporováno největšími IT firmami, což garantuje jeho kvalitu a další rozvoj. Na Open Source dnes přecházejí celé společnosti, státní a veřejná správa a podporu vyhlašují i vlády některých zemí.

Mnoho firem, a mezi ně patří i Secure Network Solutions, s.r.o., se snaží pomoci společnostem v plánování a nasazování Open Source rešení. Jsme přesvědčení, že technologie Open Source může přinést velkou užitnou hodnotu, vynikající poměr cena/výkon a nezávislost prostředí na komerční sféře.

Open Source řešení samozřejmě bez problémů spolupracují s komerčními produkty, lze je navzájem integrovat a díky otevřenému kódu upravovat na míru podle potřeb zákazníka.

Proč používat Linux